samochód

Dobór modelu opony

Kupno własnego samochodu do bardzo poważna inwestycja, na którą bardzo często zaciągamy kredyty gotówkowe. O taką pożyczkę można starać się w każdym banku a po uzyskaniu potrzebnej gotówki możemy rozejrzeć się za wymarzonym modelem. Oczywiście do naszej dyspozycji sa zarówno nowe samochody jak i używane. Poza tym pieniądze z kredytu możemy także przeznaczyć na samochód sprowadzany z zagranicy. Pożyczkę taką można potem spłacać przez wiele lat w zależności od tego, na jakie warunki umówimy się z bankiem i jaką kwotę zaciągniemy. Wiele osób zapomina jednak, że zakupienie samochodu to nie wszystkie wydatki, jaki są z nim związane.

 

Trzeba jeszcze przecież opłacić ubezpieczenie i inne obowiązkowe składki jednak najwięcej pieniędzy pochłonie paliwo, które jest niezbędne do tego, aby móc korzystać z własnego samochodu. Tańszym i bardzo częstym w ostatnich latach rozwiązaniem stał się gaz, który pozwala zaoszczędzić o wiele więcej niż zwykłe paliwo.  W okresie wiosennym musimy także zakupić opony letnie, dzięki którym jazda po rozgrzanym asfalcie i przy wysokich temperaturach będzie bezpieczna. W okresie zimowym trzeba z kolei zamienić opony na opony zimowe, które będą gwarantowały nam dobrą przyczepność nawet na mokrych i oblodzonych ulicach.

 

Duża liczba dostępnych modeli, jeśli chodzi o opony letnie i zimowe sprawia ze niejedne doświadczony nawet kierowca może mieć dylemat, jeśli chodzi o ich wybór. Bardzo wiele cennych wskazówek można znaleźć na formach internetowych, które zawierają liczne wiadomości od innych osób, które być może miały okazję korzystać z danego modelu opon i doradzą nam czy warto w niego inwestować. Nie tylko o opony należy zadbać w okresie zimowym, zalecane jest także kupno smaru, którego potem będziemy mogli używać do smarowania zamków i uszczelek, aby te nie przymarzały.  Najlepiej, aby czynności te wykonywane były za każdym razem, kiedy umyjemy nasz samochód i dokładnie go osuszymy. Poza tym istotne jest to także w czasie, kiedy szybko następują wahania temperatury i z mniejszej zmienia się ona na większą a także odwrotnie.

 

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *