samochód

Kiedy założyć opony zimowe?

Zbliżający się okres zimowy wiąże się z dużymi wydatkami, które dotyczą nie tylko świąt i zakupu prezentów dla naszych najbliższych, ale i też związane są z opałem, który jest potrzebny, aby móc przeżyć mroźny okres. Oczywiście to nie wszystko, a wiedzą o tym kierowcy, którzy muszą oddać swoje samochody do warsztatów, aby tam zmienione zostały ich opony na te, z którymi jazda będzie o wiele bezpieczniejsza. Opony zimowe dostępne są w różnych parametrach a produkowane, są przez wiele firm, dlatego tez wybór tych najodpowiedniejszych może okazać się bardzo trudny.

 

Wiele cennych informacji na temat tego, jakie opony zimowe będą najlepsze dla naszego samochodu znajdziemy na formach internetowych gdzie kierowcy wymieniają się swoimi poglądami na temat przeróżnych samochodów, gadżetów czy sprzętów do nich a także i opon.  Opony zimowe różnią się także ceną podobnie jak i wszystko towary, jakie spotykamy na naszym rynku. W przypadku tak ważnej części do naszego samochodu nie warto jest oszczędzać. Dobrej, jakości opony zimowe na pewno podwyższą nasze bezpieczeństwo a tym bardziej my będziemy czuli się spokojnie prowadząc taki samochód podczas mroźniej zimy. Typy bieżników, jakie możemy spotkać na naszym rynku są przeróżne a do tych podstawowych możemy zaliczyć między innymi kierunkowe asymetryczne i symetryczne.

 

Obecnie coraz rzadziej możemy spotkać ten symetryczny, który najlepiej przystosowany jest dla samochodów osobowych i tych mniejszych. Bieżniki te nie są aż takie drogie przy produkcji, dlatego też i przy zakupie nie będą nas dużo kosztować.  Najbardziej powszechnym typem bieżnika będzie ten kierunkowy, a opony posiadające właśnie jego bardzo dobrze odprowadzają błoto pośniegowe oraz nadmiar wody, co jest szczególnie ważne w warunkach ozimych. Poza oponami zimowymi trzeba zainwestować wiele innych przydatnych produktów, które mogą się okazać niezbędne podczas jazdy zimą. Przede wszystkim warto zakupić sobie specjalny smar, który przyda się do konserwacji zamków. Dzięki temu nie będą one przymarzać.

 

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *