samochód

Typy opon do samochodu

Opony zimowe oraz opony letnie to jedne z podstawowych części samochodów, które musimy wymieniać w zależności od sezonu. Aby nasza jazda była bezpieczna należy zainwestować w najlepsze ich rodzaje, dzięki czemu będą one gwarantowały nam pełen komfort jazdy.  Mając pewność, że nasze opony zimowe i letnie są najwyższej, jakości od razu poczujemy się pewniej za kierownicą, co ma szczególne znaczenie dla świeżo upieczonych kierowców.  Zakupienie opon musi być przede wszystkim przemyślane a jeśli nie mamy pomysłu na to, jaki rodzaj wybrać warto poczytać cenne informacje na forach internetowych gdzie kierowcy wymieniają się opiniami na ich temat.

 

Typy bieżników, jeśli chodzi o opony są różne, dlatego tez i na to musimy zwrócić uwagę przy wyborze. Do podstawowych typów bieżników zaliczymy te kierunkowe, które są obecnie najpowszechniejsze, symetryczne i asymetryczne. Bieżniki kierunkowe bardzo dobrze odprowadzają błoto pośniegowe, dzięki czemu opony te są bardzo przyczepne.  Opony letnie muszą być przede wszystkim dostosowane do jazdy po rozgrzanym asfalcie a ich wybór także jest bardzo szeroki. Bezpieczna jazda zima nie zależy jedynie od odpowiednich opon. Musimy także zadbać o inne cenne produkty, które mogą okazać się niezbędne nawet do tego, aby wejść do własnego samochodu. Jednym z takich produktów może być smar, który idealnie zapobiegnie przymarzaniu zamków.

 

Odpowiednia konserwacja zapewni nam wygodę i szybkie dostanie się do własnego samochodu nawet wtedy, kiedy pozostawimy go na dworze na bardzo długi okres. Smarowanie zamka może jednak nie wystarczyć a ma to miejsce szczególnie w starszych typach samochodów. W takim przypadku należy również zadbać o konserwację uszczelek w drzwiach naszego pojazdu. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się smarowanie ich silikonem.  Czynności te, czyli smarowanie zamka i uszczelek warto powtarzać za każdym razem, kiedy umyjemy samochód i go osuszymy a także w przypadku, kiedy następują silne wahania temperatury z wyższej na niższą i odwrotnie.

 

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *