samochód

Zmiana ogumienia – porady

Zmiana ogumienia może nas zaskoczyć jeżeli okaże się, że jest konieczna w danym momencie. Nie zawsze można zaplanować taki wydatek. Kilka czynników może się przyczynić do tego, że nasze stare opony nie zechcą nam już służyć w nadchodzącym sezonie. Może okazać się, ze opony są uszkodzone i nie możemy ich już używać. Dzieje się tak gdy pozostawimy opony na dłuższy czas w garażu i dobiorą się do nich gryzonie. Może też zdarzyć się tak, że stracimy jedną z opon, ale nie będziemy mogli dokupić takiej samej od producenta, wtedy przed nami też większy wydatek. Jak możemy tego uniknąć i jak radzić sobie w takich sytuacjach, szczególnie jeśli nasz domowy budżet nie zakłada takich wydatków.

 

Przeszukajmy ogłoszenia w Internecie i sprawdźmy z jakimi kosztami wiąże się taki wydatek. Mogą być to kwoty w skali kilkuset złotych lub kilku tysięcy. Różni producenci będą oferować zróżnicowane nie tylko pod względem ceny opony. Opony mogą się miedzy sobą różnić pod względem materiału, przeznaczenia, kształtu bieżnika. Największym powodzeniem cieszą się opony uniwersalne przeznaczone do jazdy w upalne dni jak i deszczowe. Przewagą w tym przypadku nowych opon nad używanymi jest gwarancja jaką otrzymujemy od producenta co daje nam możliwość dochodzenia swoich praw, jeśli opony letnie czy opony zimowe okażą się niesprawne. Jeśli zakupimy opony używane może okazać się, że nikt nie przyjmie naszej reklamacji nawet jeśli wada zakupionej opony była ukryta.

 

Często tez niestety zdarza się, że opony letnie jak i opony zimowe są poddawane bieżnikowaniu, które jest szybkim sposobem na odświeżenie wyglądu opony, jednak nie przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa jazdy. Dlatego jeśli poważnie zakładamy zakup używanego kompletu, dobrze jest skonsultować to z osobą, która zna się na ich budowie i będzie w stanie zaopiniować czy dokonujemy właściwego wyboru. Tym bardziej, że na rynku jest bardzo dużo opon używanych a każdemu sprzedawcy zależy na transakcji z klientem. Nie dajmy się zwieść nieuczciwym fachowcom, gdyż jest to kwestia naszego bezpieczeństwa i naszej rodziny a czasami warto zapłacić kilkaset złotych więcej za gwarancję bezpiecznej jazdy.  Zatem trzeba przemyśleć jakiego wyboru dokonać i zarezerwować na zmianę opon określony budżet.

 

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *